Новини

Виборці Луганська голосують за фіктивну «Батьківщину»

У бюлетенях по виборам кандидатів у депутати до районних та міської рад м. Луганська фігурують списки кандидатів від незаконної міської парторганізації ВО «Батьківщина», яку очолює виключений з партії Дмитро Плугін.
 
Про це на прес-конференції у Луганську повідомила голова обласної партійної організації Ірина Верігіна.
 
Вона зазначила, що лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко зробила все можливе, аби завадити обману луганських виборців і виключити фіктивних кандидатів зі списків.
 
«Проте Луганська міська виборча комісія проігнорувала усю надану нами інформацію і зробила так, що луганчани сьогодні голосують за кандидатів від «Батьківщини», які до партії ніякого відношення не мають. Вони не будуть дотримуватися ані ідеологічних, ані статутних, ані програмних положень «Батьківщини», прийшовши до влади. Ми вкотре звертаємось до виборців з проханням бути уважними на дільниці і не голосувати за привидів у списках», - сказала Верігіна.
 
Це прецедент, який стане приводом для оскарження результатів виборів у суді, переконані у Луганській обласній «Батьківщині».

Звернення до Рівненського адмінсуду не допомогло Олегу Хомичу відстояти правду
В бюлетенях одномандатного мажоритарного виборчого округу №40 з виборів депутатів Рівненської обласної ради в інформації про кандидата від ВО «Батьківщини» Олега Хомича не вказано від якої політичної сили він балотується. При чому, речення закінчується комою, а не крапкою. Це, за словами голови Рівненської обласної організації ВО «Батьківщина» Юрія Прокопчука свідчить про те, що інформацію про членство Олега Хомича в партії було зумисне видалено людиною, яка відповідала за підготовку до друку бюлетеня. А підпис на цьому документі стоїть секретаря ТВК, представника партії Регіонів Миколи Яцюка. Тому не дивно, що ні в ТВК, ні в Адміністративному суді Олег Хомич не зміг домогтися виправлення помилки у бюлетені. Окрім цього виявилося, що інформація про трьох кандидатів, які розміщені у цьому ж бюлетені останніми, серед них і Олег Хомич, надрукована дрібнішим шрифтом, ніж інші. А це теж може завадити виборцям здійснити свідомий вибір.

Члени виборчої комісії в Сумах не можуть взяти участь у голосуванні
Сумська міська виборча комісія прийняла рішення про голосування членів ДВК на виборчих дільницях де вони працюють. Разом з тим, за місцем проживання цих виборців виключили з списків та в додаткові списки не включили, відповідно позбавляючи можливості членів ДВК віддати свій голос за кандидатів в депутати місцевих рад. За фактом даного порушення до «ВО «Батькіщини» звернулася член спеціалізованої виборчої дільниці м. Суми №20056 Левець Людмила Леонідівна, яка на даний час не може вирішити дане питання з міською ТВК.

У Стаханові дільниця відкрилась із запізненням на півтори години.
У Стаханові дільниця №24 13 виборчого округу була відкрита із запізненням на півтори години. Виборці, які хотіли проголосувати вранці, змушені були розійтися по домівках. «Людей просто позбавили права, наданого їм Конституцією України», - повідомив кандидат у депутати Стаханівської міської ради від партії «Батьківщина» Олександр Мішин. «Відкриття виборчої дільниці із таким запізненням порушує мої права, як кандидата, так і права виборців”, - підкреслив Олександр Мішин. У скарзі кандидата вказано, що даний прецедент – порушення ст.69 Закону України  «Про вибори».

На деяких дільницях Харківської області кількість тих, хто голосують на дому, доходить до 27%

Новий закон про місцеві вибори створив умови для порушенням технічного плану у виборчих комісіях.
 
Про це заявив заступник голови Харківської обласної організації партії «Батьківщина» Валерій Дудко.
 
За його словами, виготовлені бюлетені мають низьку якість, часто містять помилки. Бюлетенів виготовлено значно більше, ніж планувалося. У пачках, які видавалися в комісії, різна кількість бюлетенів.
 
Валерій Дудко підкреслив, що в 8.00 не були відкриті і не почали роботу ряд виборчих дільниць в Харкові і області: у Ленінському районі міста - три дільниці, Дзержинському - три, Комітернівському - три, Київському - один, Орджонікідзевському - два, Московському - вісім, Зміївському районі області - один, Харківському - один, Дергачівському - два.
 
Валерій Дудко повідомив журналістам, що різко зросла кількість тих, хто голосують на дому. Зокрема, в Новій Водолазі зростання кількості бажаючих голосувати вдома доходить до 27% від загальної кількості виборців на дільниці. Окрім цього, в медустановах Харкова 30 жовтня зросла кількість людей, "які раптом різко захворіли протягом одного дня".
 
За словами Валерія Дудка, 31 жовтня кандидат в депутати Харківської міськради від Партії регіонів Максим Мусєєв у Ленінському районі організував підвезення виборців до виборчої дільниці, уклавши договір з автопідприємством. "Це грубе порушення", - зазначив Дудко.
 
Також Валерій Дудко повідомив, що на дільниці у Боровій член дільничної виборчої комісії видавав бюлетені, не поставивши підпис. "Яка саме кількість бюлетенів видана, зараз уточнюється", - зазначив Валерій Дудко.
За його словами, аналогічний випадок стався на дільниці на вул. Танкопія, 5.
 
На іншій дільниці виявлена ручка з пастою, що стирається. В Орджонікідзевському районі у списку значився будинок зі 143 квартирами. Насправді у ньому 320 квартир.
 
За словами Валерія Дудка, дуже важка ситуація склалася на виборчих дільницях у центральних районах міста і на ХТЗ: там утворилися черги, члени комісій не встигають проштампувати бюлетені і внести поправки у зв'язку із зняттям партії "Реформи і порядок".

На Миколаївщині раптово з'явилися тисячі хворих
Дивна епідемія звалилася на Миколаївщину в день голосування. Майже у половині районів області та у самому Миколаєві раптово виявилися тисячі хворих, не здатних самостійно прийти на дільниці. Заяви про голосування на дому в Миколаєві подала 4081 особа, в невеличкому Вознесенську – 1119, в Первомайську – 1205, в Арбузинському, Березанському, Врадіївському, Доманівському, Єланецькому, Казанківському, Очаківському, Первомайському районах невідома хвороба «скосила» по 5-6 відсотків виборців. Подібні «голосування на виїзді» - давно перевірений засіб швидко та без зайвих свідків відкоригувати результати голосування. Якщо взяти до уваги, що членів комісій, які виходять з урнами, «регіональне» керівництво намагається формувати виключно зі своїх одно партійців, то і результати такого «волевиявлення» передбачити не важко.

Влада масово застосовує добре випробуваний спосіб фальсифікацій, - Подгорний

Партія регіонів і влада масово застосовує на місцевих виборах давно і добре випробуваний спосіб фальсифікацій – голосування на дому.
 
Про це заявив народний депутат, член фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Подгорний.
 
За його словами, вже зараз можна сказати про значне збільшення кількості голосуючих вдома, порівняно з попередньою президентською виборчою кампанією.
 
Наприклад, в Автономній Республіці Крим, якщо у 2010 році кількість голосуючих вдома була 25 тисяч 348, то зараз заяви подало 74 тисячі виборців, або майже в 3 рази більше.
 
У Вінницькій області зараз 34 тисячі бажаючих проголосувати вдома порівняно з 29 тисячами на президентських виборах. У Дніпропетровській області 72 тисячі порівняно з 45 тисячами.
 
«Це свідчить про те, що Партія регіонів почуває себе не дуже впевнено з точки зору отримання результату і тому вона застосовує всі можливі протизаконні заходи.  Це є підставою для оскарження результатів виборів в тих адміністративно-територіальних одиницях, де такі факти носять масовий характер, наприклад, у Криму», - підкреслив Подгорний.

На Луганщині зайві бюлетені
Представник партії «Батьківщина» в Луганській обласній територіальній комісії Павло Звєрєв повідомив ЦВК про порушення закону при виготовленні бюлетенів для голосування. «Усі територіальні виборчі комісії друкували виборчі бюлетені на свій розсуд, без будь-якої системи. У результаті було виявлено 6 тисяч зайвих бюлетенів для голосування з виборів міського голови в м. Стаханов, у Краснолуцьку ТВК було передано 300 зайвих бюлетенів, - повідомляє Звєрєв. – Окрім того, у селищах Штерівка, Запоріжжя та Софіївка Краснолуцької міської ТВК усі бюлетені виявились пошкодженими, бо округ був написаний невірно. У Верхньошевельовській сільраді Краснодонської районної ТВК у бюлетенях для виборців по мажоритарній системі прізвища кандидатів в депутати від партії регіонів поставлені першими в списку, що є порушенням закону». Таких та інших порушень виявляється дуже багато. У партії «Батьківщина» уже готові до того, аби офіційно заявити про невизнання виборів через масові порушення і слабкий рівень реагування на ці порушення відповідних повноважних органів.

У Чернігові членів ДВК змушують підписувати порожні підсумкові бюлетені
У Чернігові члени кількох дільничних виборчих комісій заявили про те, що їм у терміновому порядку на підпис підсунули порожні ПІДСУМКОВІ протоколи засідання виборчих комісій. Про це повідомляє прес-служба Чернігівської обласної партійної організації «ВО «Батьківщина»  Підписання протоколів відбулося на виборчій дільниці № 25 (міський округ №11), яка розташована  за адресою: вул Доценка, 29 в приміщенні школи-гімназії №31. Цей факт було озвучено на засіданні міської виборчої комісії. Після чого було зроблено перерву для того, щоб знайти голову дільничної виборчої комісії, яка є представником Партії регіонів, але та зникла з Чернігова вимкнувши мобільний телефон.

У Новоархангельському районі Кіровоградської області «Батьківщина» повністю відсторонена від виборів
Територіальна виборча комісія Новоархангельського району, до складу якої входить більшість членів від Партії регіонів, відмовила в участі у виборах до місцевих рад представникам від політичної партії «ВО «Батьківщина». ТВК не взяла до уваги рішення останньої конференції районної організації «Батьківщини»,  довідки з управління юстиції про переобрання голови організації і перереєстрації осередку і, керуючись документами дворічної давнини, відсторонила кандидатів від «Батьківщини» від участі у виборах. Не змінила комісія свого рішення і після рішення окружного адміністративного суду Кіровограда, якими її дії були визнані неправомірними. Таким чином, політична сила, що традиційно мала велику перевагу на усіх попередніх виборах перед своїми опонентами регіоналами, опинилася поза нинішнім виборчим процесом. За словами голови Кіровоградської обласної організації партії «ВО «Батьківщина» Валерія Кальченка, є усі підстави уже зараз вважати, що результати виборів у Новоархангельському районі прогнозовано будуть сфальшованими.   Прес-служба Кіровоградської обласної організації партії «ВО «Батьківщина»

На Закарпатті виявили бланки посвідчень спостерігачів з мокрими печатками
На бланках стоять печатка і підпис голови комісії і тепер ними може скористатися будь-яка людина, вписавши своє прізвище та ім'я у посвідчення. Насправді ж, оформляти посвідчення необхідно відповідно до ст. 58 закону про вибори до місцевих органів влади: зареєструвати у виборчій комісії відповідне подання на кожну спостерігача окремо, прикласти до нього персональну заяву, вказати особисті дані та контакти. Лише після цього виборча комісія, розглянувши документи, повинна була б зареєструвати спостерігача від кандидата і виписати йому посвідчення.

В Ужгороді порушують закон про вибори
20 виборчих дільниць округу № 7 в Ужгороді порушують 4 статті Закону України "Про вибори депутатів». На цих 20 дільницях вивішені інформаційні плакати лише 9 із 10 кандидатів до обласної ради (відсутня інформація про одного зз кандидатів в депутати). Кандидат повідомив, що подає скаргу до ДВК, обласної ТВК, а якщо порушення не буде усунене, то оскаржить дії виборчих комісій у суді. За його словами, порушено 4 статті Закону Україну "Про вибори депутатів…": відповідно до ст. 55 кандидати мають рівні права під час виборчого процесу. Стаття 68 цього же закону передбачає, що у приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним ДВК розміщує інформаційні плакати кандидатів у депутати по одномандатному мажоритарному округу. У статті 25 йдеться про повноваження виборчої комісії, стаття 49 передбачає виготовлення і розміщення у приміщенні дільниць друкованих інформаційних матеріалів кандидатів.

На Закарпатті членів ТВК забирають на допити до СБУ
У день виборів роботу Рахівської районної ТВК знову блокують. Членів ТВК забирають на допити місцеві працівники СБУ. Про це повідомив депутат Закарпатської обласної ради від партії «ВО «Батьківщина» Микола Кокіш-Мельник. Протягом передвиборчої кампанії Рахівська ТВК не могла розпочати роботу через визначення місця розміщення дільниці у Верхньому Водяному. Представники Партії регіонів наполягали на перенесенні її в інше приміщення, не те, яке було визначене виконкомом сільради. На голову Рахівської ТВК у зв’язку з цим чинився тиск. Була подана заяви до правоохоронних органів району, але вони ніяк не відреагували на скарги. Як стало відомо, скаргу на роботу Рахівської ТВК подали представники Партії регіонів. Цього разу правоохоронці відреагували миттєво. Робота ТВК зривається, адже членів комісії викликають на допити. Дільниця, яка стала "яблуком розбрату", відкрилася і працює на місці, на якому наполягав виконкомом сільради.